Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Bayanlar için kirpiklerin daha uzun, daha hacimli ve güzel görünümü oldukça önemlidir. Bunun için seçilen rimel oldukça önem arz etmektedir.

Her dönem farklı makyaj uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Ve bayanlar genelde bu trendleri yakından takip etmektedirler. Farklı renkler, farklı kombinasyonlar sürekli değişmektedir. Ve makyaj uygulamaları her gecen süre de daha da profesyonel bir hal almaya başlamıştır. Ama geçmişten günümüze değişmeyen ve bayanlar için önemi hiç azalmayan makyaj uygulaması kesinlikle kirpiklere verilen önemdir. Bayanlar tarih boyunca daha uzun, daha dolgun ve güzel görünümlü kirpikler istemişlerdir. Çünkü kirpikler bakışlara anlam ve derinlik katan en önemli öğeler durumundadır. Bu sebeple bayanlar için kirpikleri daha dolgun gösteren rimel seçimi oldukça önemlidir. Özellikle daha kısa ve zayıf kirpiklere sahip bayanlar için bu önem birkaç kat daha artmaktadır.

Kirpiklere Göre Uygun Rimel Kullanımı

Her bayanın kirpik uzunluğu ve özellikleri farklıdır. Bu sebeple kirpiklere uygun rimel seçimi oldukça önemlidir. Çünkü standart rimeller farklı kirpik özelliklerine uyum sağlayamadıkları için istenilen o mükemmel sonuç alınamamaktadır. Bu seçim ise şu şekilde yapılmaktadır;

  • Düz kirpik tipine sahip bayanlar için en ideal rimeller düz olanlardır.
  • Kısa kirpik tipine sahip bayanlar için ise en ideal seçim kıvırcık rimel çeşitleri olmaktadır.
  • Seyrek kirpiklere sahip bayanlar için ise S şeklindeki rimel modelleri tercih edilmelidir. Bu modeller kirpiklere hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır.
  • Düşük kirpik tipleri için ise kauçuk üçlü rimeller kullanılmalıdır. Bu modeller kirpikleri iyice ayırıp yelpaze şeklinde görünmesini sağlamaktadır.
  • Koyu renk gözleri için lacivert ve mavi tonlardaki rimeller tercih edilirken renkli gözlü bayanlar için en ideal olan rimel rengi mürdümdür. Kirpik tipine uygun rimel kullanımı ile kirpiklerdeki güzellikleri ortaya koymak çok daha kolay olmaktadır.

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts