Küçük Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Tekniği

 

Küçük Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Tekniği

Klasik bir şarkı ‘gözler kalbin aynasıdır’ diyor. Gerçekten de ışıl ışıl bakan, güzel gözler insanlara karşısındaki birey hakkında olumlu izlenimler veriyor.  Bunun yanında güzel gözler, çekiciliğin de önemli ölçütleri arasında sayılıyor. Tabi güzel gözler denildiğinde iri ve biçimli gözleri kastettiğimizi söylersek yalan olmaz!

Çekici bakışların sırrı biraz da iri gözlerde. Ama küçük bir göz yapısına sahipseniz makyaj hileleri ile gözlerinizi daha iri ve biçimli göstermek elinizde.
Küçük gözler makyajla nasıl daha iri görünür?
Küçük gözleri, makyajla daha iri göstermenin tekniği hiç de zor değildir. İşte adım adım küçük gözleri makyajla daha iri ve çekici gösterme yolları.
Göz makyajına geçmeden önce göz kontörünü belirleyin
Her makyaj tekniğinde olduğu gibi öncelikle işe gözlerinizin doğal sınırlarını belirleyerek başlayın. Bunun için açık kahverengi bir göz kalemi ile gözlerinizin doğal sınırlarına ince bir çerçeve çizin.
Gözlerinizin sınırlarını belirginleştirin
Bu ince hattı zemin kabul ederek göz çerçevesini doğal sınırlarına taşırmanız gerekiyor. Bunun için siyah bir far ile gözlerinizin dış tarafında alt ve üst göz kapaklarınızı < işaretine benzer bir hat oluşturacak şekilde birleştirin.
Koyu farınızı uygulayın
Gözlerinizin dış kenarlarına siyah farla bir < hattı çizdiniz. Şimdi bu hattın bittiği yerden üst göz kapağınıza gözlerinizin içine doğru koyu gri farı uygulayın.
Gözlerinizin iç kısmına beyaz far uygulayın
Göz kapaklarınıza koyu gri farı uyguladıktan sonra gözlerinizin ucunda beyaz far uygulamalısınız. Beyaz far ile gri farı bütünleştirerek, göz uçlarına beyaz farı belirgin şekilde uygulayın.
Gözlerinizin alt kapağını aydınlatın
Gözlerinizin alt kapağına beyaz kalem sürdükten sonra  beyaz farınızı gözlerinizin alt kapağının merkezinden göz pınarlarınıza doğru uygulayın. Bu farı gözlerinizin dışına doğru hafifçe dağıtın ve göz altlarına daha fazla müdahalede bulunmayın.
Göz makyajında kapatıcı uygulamasını doğru yapın
Gözlerinizi daha belirgin ve iri göstermek için göz altlarına kapatıcı uygulayarak, şakak kemikleriniz üzerine aydınlatıcı sürün.
Rimelinizi iki kat uygulayın
Gözlerinizi daha iri göstermek için rimel uygulamasını iki kat yapın. Birinci kat rimel uygulamasının ardından rimelin kurumasını beleyin ve ikinci kata geçin. Göz alt kapaklarınıza da rimel uygulayın. Üst kapaklarınıza rimel uygularken kirpik diplerini özellikler boyamayı unutmayın.

Kaşlarınızı belirginleştirin
Kaşlarınızı kaş kalemi ve kaş fırçası yardımıyla düzeltip iyice belirginleştirin.
Harikasınız!

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts