Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mumlar kutlamalarda, evlerde dekoratif amaçlı olarak kullanılan parafin maddesinden yapılmış malzemelerdir. Son zamanlarda kokulu mumlar, renkli mumlar piyasada alıcı bulmaktadır. Her güzel şeyin küçük büyük kusurları olduğu gibi mumun da damlama ve damladığı yerde leke yapma gibi bir sorunu vardır. Ancak korkulduğu kadar kalıcı lekeler bırakmıyor genelde.

Mum Lekesini Çıkarırken Dikkat Edilecek Hususlar

Dikkat edilecek en önemli konuların başında damladığı yüzeyin yapısı yer alır. Farklı yüzeylerdeki mum lekelerine farklı leke çıkarma yöntemleri uygulamak en doğrusu olacaktır. Tahta yüzeyler farklı, kumaş yüzeyler farklı, halılar farklı yöntemler ister. Kumaşlar arası bile mum lekesini çıkarma yöntemleri kumaş türüne göre değişkenlik gösterir. Mum lekesi aslında oldukça kolay çıksa da mumun damladığı kumaş türü bakımından uygulanacak teknik önem arz eder. Bir de kokulu veya renkli tarzdaki mumlar içerdikleri koku ve boya pigmentleri nedeniyle daha zorlu lekelere yol açabilmektedir.

Mum Lekesini Çıkarma Yolları

En kolay yöntemlerden biri halıya damlayan mumun üzerine bir buz kalıbı koymaktır. Böylece mum hemen katılaşacaktır. Daha sonra plastik kazıma aparatı ile kalıp haldeki mumu damladığı yerden çıkarabilirsiniz. Kalan kalıntıları elektrik süpürgesi ile süpürmeniz yeterli olacaktır. Ancak renkli mumlar damladığı yerlerde renkli lekeler oluşmasına neden olabilir. Bunları çıkarmak için temizlik ürünleri kullanmak gerekecektir. Halınızın zarar görmemesi için uzmanlardan yardım almak faydalı olacaktır. Bunun için Sincan halı yıkama firmaları arasından işinde en uzman olan firmamızı arayıp yardım istemeniz yeterli olacaktır.

Mum Lekesini Çıkarmak için Size Yardımcı Olabiliriz

Halınıza mum damladıysa ve arkasında renkli lekeler bıraktıysa halınızı yıpratmadan çıkmasını istiyorsanız halı yıkama Sincan bölgesi içinde faaliyet gösteren firmamızı arayın yardımcı olalım.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

RENKLERİN DİLİ :YEŞİL

Yeşilin insan psikolojisine etkisi açıktır. Tabiatın rengi olan yeşil baharı temsil eder. İnsanlara huzur verir, yaratıcılığı artırır. Güven…