RENKLERİN DİLİ :YEŞİL

Yeşilin insan psikolojisine etkisi açıktır. Tabiatın rengi olan yeşil baharı temsil eder. İnsanlara huzur verir, yaratıcılığı artırır. Güven duygusunu artırırken insana rahatlama hissi verir. Üretkenliğin artırılmasını istediğiniz sanatla uğraşılan alanlarda yeşili kullanmak başarılı sonuçlar vermiştir. Mide ağrıları çekenler için de etkisi olan renk yeşildir. Bankaların çoğu logolarında yeşili tercih eder çünkü yeşil güvenin rengidir. Huzur verir. İyi bir uyku için uyku odaları da yeşile boyanabilir. Büyük restorant ve otel mutfaklarında da yeşil kullanılırsa üretkenlik ve yaratıcılık artar. Sebze satışı yapılan alanlarda da bu renk tercih edilir. Hastaneler için de biçilmiş kaftandır yeşil. Yeşil maviler karıştırılırsa tansiyon düşürücü etkisi vardır. İyileştirici ve sakinleştirici özelliği ile yeşil insan sağlığı için yararlıdır.

Evlerde Yeşil

Evlerde Yeşil

Evimizde yeşilin açık tonlarını kullanmak temizlik hissi uyandırır. Gözleri dinlendirirken heyecan duygusunu azaltır. Duygusal bir ortam yaratır. Yeşil renk evlerde aksesuar olarak kullanılabilir. Koyu yeşil ise kıskançlığı temsil eder. Batıl inanışların rengidir koyu yeşil. Anasınıfları için açık yeşil renkler tercih edilebilir. Çocukların arasında dostluk ve yardımseverliği temsil eder. Daha samimi bir atmosfer oluşturulur. Yeşil bakterileri de uzaklaştırır. Antiseptik bir özelliğe sahip olan yeşil zayıflamayı engeller. Yeşil tedavilerde de etkili olmaktadır. Nezle, uykusuzluk, sinirlilik hallerinde, astımda da olumlu sonuçlar vermiştir. Meditasyon için de yeşil kullanılmalıdır. İnsanlara sıcak ve samimi bir hissiyat veren yeşil umut duygusu aşılamaktadır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

LOKUMLU KREMA

    Malzemeler:2 yumurta akı,100 gr şeker elenmiş,125 gr tuzsuz tereyağı,yumuşatılmış. Yumurta aklarını ateşin üstüne bırakıbileceğiniz bir kabın…