Tam Bir İş İstasyonu: Lenovo W550 Laptop

Lenovo ThinkPad W550
Lenovo ThinkPad W550

Lenovo ThinkPad W550, tam anlamıyla bir iş istasyonu laptop modeli: sağlam, dayanıklı ve pil ömrü uzun. ThinkPad oldukça meşhur bir seri, geçmişi IBM firmasına dek dayanıyor. IBM firması Lenovo tarafından satın alındıktan sonra, bu meşhur seri artık Lenovo markası ile üretiliyor. Ancak ThinkPad’i meşhur eden şeyler hiç değişmemiş: Dayanıklılık, kalite, sağlamlık ve uzun pil ömrü. W550, karbon fiber bir malzeme kullanmış kasasında. Bu sayede hem hafiflemiş hem de daha dayanıklı olmuş. Ayrıca düşmeye ve darbelere karşı direnci de yükselmiş. Cihazın kalınlığı 2.79 cm, ağırlığı ise 2.48 kilogram. 15.5 inç büyüklüğünde bir ekran kullanıyor, geniş ekran özelliğine sahip panel özellikle uzun Excel dosyalarında kolaylık sağlıyor.

Etkileyici Donanım

Laptop, donanım olarak 2.6GHz Intel Core i7-5600U işlemci, Nvidia Quadro K2100M (2GB GDDR5) ekran kartı, 16 GB DDR3 RAM ve 512 GB SSD disk kullanıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, muhteşem bir performansı var. PC Mark 8 programında 2.182 puan alıyor. Zaten bu tarz bir donanımla daha azı da beklenemezdi. Abartıya kaçmamak kaydıyla, yeni nesil oyunlar bile oynanabiliyor. Ancak cihazın amacı bu değil, laptop bir iş istasyonu olmak üzere tasarlanmış. Bunu da gayet iyi beceriyor zira 9 saatlik bir aktif kullanım pil ömrüne sahip. Bu son derece etkileyici bir değer, çoğu tablet bile bu pil ömrüne ulaşamıyor. Özetle çok sağlam, yüksek performanslı ve uzun pil ömürlü bir laptop bu, bütçeniz yetiyorsa muhakkak bir göz atmanız gerekiyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

Samsung Gala

  Gelişen teknoloji ve beraberinde gelen kullanıcı beklentisi teknolojik cihaz firmalarını yaratıcılığa ve yeniliğe itiyor. Kullanıcılar fotoğraf makineleriyle…