Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Gece Bakım Rutini

Her kadın sağlıklı ve tertemiz bir cildin hayalini kurar ve bununla yaşar. Bütün gün ışıl ışıl parlayan her görenin dikkatini çeken kirden ve kuruluktan uzak nemli ve şahane görünen bir cilde ulaşmak herkesin hayali. Fakat bunu yapmak için her gün gece bakımı yapmak şart. Birçoğumuz genellikle zor geldiği için ya da unutamadığımız için gece kokunu yapmayı ihmal ediyoruz.

Bazen yorgunluk bazen gerektiği kadar önemsememek uyku öncesi gece bakım rutinini aklımıza neden oluyor. Fakat bildiğimiz gün boyu çevresel faktörlere maruz kaldığı için gece bakımı yapmak oldukça önemli. Kirlerden arınmış bir cilde hayalini kurduğunuz parlaklığı ulaşabilirsiniz. Peki, sağlıklı ve parlak görünen bir cilt için gece bakım rutini nasıl olmalı?

Cildinizi Kimyasallardan Arındırın!

Bu maddeyi mutlaka daha önce de duymuşsunuzdur. Gün boyunca yaptığınız makyaj nedeniyle girdiniz kimyasallara maruz kalıyor. Gece bakım rutini konusunda İlkadım cildinizi bu kimyasallardan arındırmak ve tıkalı olan gözenekleri açmak olmalıdır. Çünkü de benekler tıkalı kaldığı süre boyunca cildinizde yağ birikir sivilce ve siyah nokta oluşumu tek. Bu nedenle akşam işten ya da okuldan eve geldiğinizde mutlaka cildinizi temizleyin.

Cildinizin de Sevgiye İhtiyacı Var!

Gerçekten parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız Mutlaka onu sevmelisiniz. Biraz garip gelebilir ama cildinizi sevmek en önemli kurallardan biri. Bunun için yapmanız gereken şey ise gece bakımı içine sırasında cildinize masaj yapmak. Yapacağınız bu masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanacak ve cildiniz yenilenmeye daha hazır hale gelecek. Masaj yaparken parmak uçlarınızı kullanmaya ve tırnaklarınızı yüzünüze değdirmemeye dikkat edin.

Temizleyici, Tonik, Nemlendirici!

Hayalini kurduğunuz sağlıklı ve parlak bir de kavuşmak istiyorsanız mutlaka bu üçlüyü atlamadan her gün yapmanız gerekiyor. Üçlü olmadan gece bakım rutini tamamlanmış sayılmaz. Tabii ki bu ürünleri cildinize en uygun ve doğal içerikli ürünler den tercih etmenizde yarar var.

Peeling ve Maske İkilisi!

Her gün olmasa da Haftada bir gün peeling ve maske ikilisini cildinize uygulamalı ve cildinizi şımartın alırsınız. Haftada bir defa gece bakım rutini içerisine bu ikiliye eklemeniz de yarar var. Cildiniz  peeling sayesinde ölü deriden arınacak, Maske sayesinde de daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts