Ultheraphy İle Ameliyatsız Cilt Gerdirmek Mümkün

Ultheraphy İle Ameliyatsız Cilt Gerdirmek Mümkün
Ultheraphy İle Ameliyatsız Cilt Gerdirmek Mümkün

Ultheraphy İle Ameliyatsız Cilt Gerdirmek mümkündür. En basit tabiri ile ameliyatsız yüz germe olarak ifade edilen ultheraphy hasta açısından zahmetsiz olması ve kolay uygulanması sebebiyle yoğun talep görmektedir.

Ultheraphy İle Ameliyatsız Cilt Gerdirmek mümkündür.  Ultheraphy işlemi ile ilgili kullanılan cihazların giderek gelişmesi ve daha teknik bir hal alması, aynı zamanda yüz germeye kıyasla daha uygun fiyatlarla uygulamanın yapılması işleme olan ilgiyi artırır. Uygulama sonrasında ilgili kişi heme iş ve sosyal yaşantısına geri dönüş yapar.

Ultheraphy uygulaması genellikle hafif dereceli sarkma durumlarında tercih edilir. Eğer yüzde belirgin şekilde deri fazlalığı ve sarkma varsa bu durumda ameliyatlı cilt gerdirme daha uygun olacaktır. Özellikle Amerika’da son zamanlarda yoğun ilgi gören bu uygulama ultrason teknolojisine dayalı olarak uygulanır. Bu sayede yapılan işlem iyileşme süreci ve enjeksiyon olmadan, herhangi bir risk almadan kolayca tamamlanır.

Ultheraphy Nasıl Uygulanır?

Cilde ultrason yani ses dalgaları ile uygulanan ultheraphy cildin alt tabakasında enerji oluşturarak ciltte yenilenme ve gerilme meydana getirir. Bu etki cildin 3 mm, 1,5 mm ve 4,5 mm altındaki dokulara kadar iner. Buralarda noktasal ısı odakları oluşturur ve vücudun bu ısıyı saldırı ve travma olarak algılaması sağlanır. Bunun üzerine vücut yapıtaşı olan kolajen yoğun bir şekilde üretilir ve mevcut olan kolajen de sıkılaşarak daha etkin olur. Bu sayede cildin alt kısmında daha sıkı bir görünüm elde edilir. Yapılan ameliyatsız yüz germe uygulaması ile birlikte cilt altında sıkılaşma ve kırışıklıklarda açılma meydana gelir.

Ultheraphy Detayları Nelerdir?

Etkili bir ultheraphy cilt gerdirme işlemi için tek seans yeterlidir. Bu uygulama genellikle yanaklar, orta yüz, çene çizgisi, gıdı gibi bölgelere uygulanır. Özellikle gıdı bölgesinde görülen sarkmalara karşı etkili olan uygulamanın süresi yapılan bölgeye bağlı olarak farklılık gösterecektir. Genellikle bu süre 30 ile 60 dakika arasında değişecektir. Eğer yüzün tamamına uygulama yapılırsa süre yaklaşık bir saat olacaktır. Uygulamanın yapılabilmesi için herhangi bir anesteziye gerek yoktur. Hasta özellikle talep ederse bu durumda hafif dereceli bir uyuşma sağlaması için anestezik krem uygulanabilir.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts