Yaz Mevsiminde Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz Mevsiminde Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı
Yaz Mevsiminde Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı

Yaz Mevsiminde Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı? Bebeklerinizin mevsim geçişlerinden etkilenmemesi ve yaz mevsiminde bakımının doğru yapılması için dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

Yaz Mevsiminde Doğan Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı? Annelerin kaygılandığı bu konularda bazı detayları aktarırken, neleri doğru, neleri yanlış yaptıklarına değineceğiz. Böylece sizi her geçen gün yeniden kendilerine aşık eden bebeklerinizle ilgili kafanızda herhangi bir olumsuz durumun bulunmayacağını vurgulayabiliriz. Bebeğiniz gözünü yaz mevsiminde açacak ise hazırlıklarınızı buna göre yapmanız gerekecektir. Giysi, çorap ve diğer bakım ürünlerini seçiminde dikkatli olmanız gereken noktaları ele alıyoruz.

Bebeklerin Yaz Aylarında Giydirilmesi

Bebeğinizin cildinin hassas olduğunu göz ardı etmeden pamuklu giysilere yönelmeniz gerekmektedir. Böylece vücuduna hava aldırabilecek özelliklerde ürünleri tercih edebileceksiniz. Sizler de çok dar olmayan ve boya içermeyen kıyafetlere öncelik vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlk aylarında sıcaklığa karşı daha duyarlı bir vücuda sahip olacağından, giysi seçimlerini dikkatli ve özenli biçimde yapmanız gerekmektedir.

Yaz Aylarında Bebekler İçin Çorap Giydirilmeli Mi?

Bebeğinizin dünyayla tanıştığı ilk 3 aylık dönemde adaptasyon süreci olarak adlandırıldığını belirtebiliriz. Bu dönemi ısı kaybetmeden geçirebilmesi için çorap giydirmeniz önemlidir. Ancak çorap seçimlerini dikkatli yapmanız ve bol çorapları tercih etmeniz gerekmektedir. Nefes aldıran, boğaz kısmı katlanır olan ürünlerin seçimi sizleri de rahatlatacaktır.

Yaz Mevsiminde Doğan Bebekler Üşürler Mi?

Bebeğinizin sıcak havalardan çabuk etkilenebileceğini unutmamalısınız. Özellikle 1 yaşına kadar sıcaklık değerlerini dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. Dereceler 24’ü geçiyorsa, bu durumda tek kat giydirmeniz önerilmektedir. Çıtçıtlı badilerin işinizi kolaylaştıracağını veya bol bir pijamanın kolaylık sağlayacağını belirtebiliriz. Uyku saatlerinde ise terletmeyecek pamuklu giysiler tavsiye edilir. Üzerini ince bir battaniye ile örtmeniz veya uyku tulumunu tercih etmeniz mümkün olacaktır.

Bebeklerin Yaz Ayında Sıvı Tüketimi ve Banyosu

Bebeğinizin vücudunda üretilen yağın nemlendirme açısından önemli özelliğe sahip olduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle sık banyo yaptırdığınızda bu tabaka kaybolacaktır. Bebeğinizin vücudunun dış etkenlerden korunmasını sağlayan tabakanın kaybolmaması için haftada 3 defadan fazla banyo yaptırılmaması önerilmektedir. İlk 6 aydan sonra su vermeye başlayabilir ve ek gıdalarla birlikte bu süreci başlatabilirsiniz.

Bebeklerin Yaz Böceklerinden Korunması

Bebeğinizle birlikte dış ortamlarda vakit geçirmeye başladığınızda ince kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Ancak yaz böceklerinden ve haşerelerden korunması için bebek arabanızda cibinlik kullanabilirsiniz.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts