Eylül’de Trabzon gezisi

Eylül‘ün en gözde tur mekanlardan birisi Trabzon ilimizde bulunan doğal güzellikler ve turistik merkezlerdir.

İşte şimdi size bu yazımızda Eylül’de Trabzon turuna katılarak ne kadar doğru bir karar vereceğinizi anlamanıza yardımcı olacak bazı fikirlerde bulunmak istiyoruz.
Trabzon’da gezeceğiniz yerlerle ilgili fikirler vererek, cennet güzelliğinde olan mekanları uğramayı unutma ihtimalini ortadan kaldıracağız.
Böylece Trabzon turuna katıldığınız da en keyifli gezileri yapabilecek, keşif yürüyüşlerinden memnun kalacak ve buraya yeniden gelmek için can atacaksınız.

Sümela Manastırı

Trabzon’da sıkça duyduğunuz en meşhur yerlerden başlayalım mı?
Uzungöl, Sümela Manastırı ve Ayasofya müzesi Trabzon’a gelindiği zaman ziyaret edilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alacaktır.
Buraların tarihlerini öğrenmek, motif motif işlenmiş desenlerine göz atmak ve hiç duymadığınız yeni bilgiler öğrenmek sizi oldukça heyecanlandıracak.
Ayrıca yeşil ile mavinin muhteşem havasını soluyacağınız yerlerden olan bu mekanları ön sıraya almanızda fayda vardır.

 

Boztepe

Trabzon’da gezilecek diğer yerler arasında nereler olmalı?

Daha çok sayıda manastıra, yaylaya ve kilise gibi tarihi mekanlara ev sahipliği yapan Trabzon’da ister manzarayı seyredebilir, isterseniz de doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
Eğer Trabzon‘a tepeden bakmak ve kuşbakışı manzaranın tadını çıkarmak istiyorsanız Boztepe size kucağını açmış bekliyor olacaktır.
Özellikle gün batımı romantizmini yaşamak isterseniz buradan başka bir yeri tercih etmeyin diyoruz.

Alışverişi eski tarihle buluşturmak isterseniz Bedesten Çarşısı, size en iyi misafirperverlik örneklerinden birini sergilemek üzere kapılarını açacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

ANTİOKSİDANLARIN FAYDALARI

  Antioksidanlar vücudumuzun doğal savaşçılarıdırlar. Vücutta kalan hormon, kimyasal madde, tıbbi ilaç kalıntılarının ve aldığımız besinlerin oksidasyonu sonucu…

RENKLERİN DİLİ :YEŞİL

Yeşilin insan psikolojisine etkisi açıktır. Tabiatın rengi olan yeşil baharı temsil eder. İnsanlara huzur verir, yaratıcılığı artırır. Güven…