Sınavların Altın Kuralları

Sınavın altın kuralları

Sınavların altın kuralları: 2015 LYS sınavının yaklaştığı bu günlerde öğrencilere sınav öncesinde neler yaparsa sınavı daha verimli geçer? Bu soru sınav öncesinde cevaplandırılması gereken en önemli sorulardan bir tanesidir. Sınava girecek adayların da kesinlikle bu altın kurallara uyması gerekir. Aksi halde adayın yıllarını vererek, büyük emekler göstererek hazırlandığı bu sınavda hüsran yaşayabilir. Peki, nedir sınav öncesindeki bu altın kurallar? Aslında konunun uzmanları bu nokta ortak diyebileceğimiz birçok tespitte bulunabilmişler. Son günlerde girdiğiniz denemelerin sorularını analiz edip sadece yanlış yaptığınız soruları çözüp anlamaya çalışmanız lazım. Denemelerde sınavda uygulayacağınız stratejiyi uygulayıp nasıl bir izleyeceğinizi görün. Geçmiş yılların çıkmış sorularını çözmenin büyük faydası olacaktır. Girdiğiniz son denemeleri ciddiye almalısınız ve sınav için prova olmalı. Son hatırlatma notlarınızı gözden geçirin. Son bir iki gün kala yeni konular öğrenmeye çalışmayın. Sınava gireceğiniz okulu ve mümkünse sınıfı ve sırayı bir gün önceden gidip görmelisiniz.

 

Sınav Günü Neler Yapılmalı

Her adayın sınav günü dikkat etmesi gereken noktalar da var. Sınav günü neler yapılmalı? Sınavın başarılı geçebilmesi için sınav öncesinde eksizsiz bir hazırlık bazen yetmeyebilir. Çünkü sınav sabahı ve günü adaylar için moral ve motivasyon açısından en önemli gündür. Sınava başlama saatine göre kendinizi iyi ayarlayıp mümkünse erken kalkmanızda fayda vardır. Sınav sabahı her günkü gibi bir kahvaltı yapmanız gerekir. Yola erken çıkın. Sınava götüreceğiniz belgeleri kontrol ederek eksiksiz yanınızda götürün. Sınav anında ise şunlara dikkat edin: görevlilerin de uyarılarını dikkate alarak kitapçığınızda basım hatası olup olmadığını görmek için kitapçığınızı hızlıca kontrol edin. Kontrol ederken de sorular bakmaya çalışmayın. Sınava başlamadan başkasının ne yaptığına dikkat etmeyin.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

LOKUMLU KREMA

    Malzemeler:2 yumurta akı,100 gr şeker elenmiş,125 gr tuzsuz tereyağı,yumuşatılmış. Yumurta aklarını ateşin üstüne bırakıbileceğiniz bir kabın…