İngilizce en kolay nasıl öğrenilir?

İngilizce en kolay nasıl öğrenilir?

Dilin tarihi insanlık kadar eskidir. İletişimin en önemli aracı olan dil sayesinde insanlar birbiriyle kaynaşmış, dil birliği duygu bütünlüğünü getirmiştir. Ya aksi durumda? Yani farklı dillerden olmak ayrışma nedeni midir? Hem evet hem hayır. Yani aynı dili konuşabilmek anlaşabilmek olmadığı gibi, farklı dillerde konuşup da anlaşabilmek de olası. Hızla küreselleşen dünya klişesininin yansımalarını somut olarak ülkemizde görüyoruz. Arapların akınıyla da arapçanın yanı sıra ingilizce öğrenimine olan rağbet yoğunluk kazandı.Sözü fazla uzatmadan ve bir dil bir insan düsturundan yola çıkarak dil öğrenmenin püf noktalarını sıralayalım. Öncelikle somut bir amaç belirleyin kendinize.”İngilizce öğrenmeyi hangi nedenle istiyorum” a net olarak karar verin. Amacınızı netleştirmek süreci kolaylaştırır.Ciddi ve bir o kadar keyifli hale getirir öğrenmeyi. Her an öğrenme halinde olun! Arabada, işte, okulda, yolda hatırlatıcı kartlarla dolaşın. Videolar indirin konuyla alakalı ki izleme ve duyma yoluyla öğrenme son derece etkili bir öğrenme şeklidir. Filmler izleyin. Orijinal olsun ve tabi ki Türkçe alt yazılı. Önce duyun ve hızlıca alt yazıyı okuyun. Sıkça tekrar yapın.Müzik dinleyin. İngilizceden ingilizceye olan sözlükleri tercih edin. Böylece bir kelimeyi öğrenirken, birkaç kelime daha öğrenebilirsiniz. Bol bol okuma egzersizi yapın Yabancı dergi ya da günlük gazete okuma alışkanlığı edinin. Yabancıların bulunduğu ortamlara girip, onlarla spontane diyalog içine girin.Asla çekinmeyin. Sizin zorlanarak oluşturmaya çalıştığınız cümleleri onlar kolaylıkla anlayacaktır. Aynı hedefi paylaşan arkadaşlarınızla dil ortamı oluşturun. Birkaç boyunca her şeyi ingilizce olarak ifade edin. Kelime dağarcığınızı geliştirecek oyunlar oynayın; bunlar hem sözel hem de yazılı olsun. Kendiniz de yaratıcılığınızı kullanıp yeni oyunlar keşfedebilirsiniz. Çocuk hikayeleri, masalları okuyun, bunları çevrenizdeki çocuklarla da paylaşın. Öğreterek öğrenmek öğrenmenin en kalıcı metodlarındandır. Yurtdışı tecrübesi edinin.. Az az kenara para koyup, 1 haftalíğına da olsa İngilizce konuşulan bir ülkeye gidin.Emin olun bir aydaki teorik birikiminize denk gelecektir. Tabiki Túrk arkaşlardan uzak durun, Türkçeyi unutun o süreçte. Umarim en kisa zamanda ve keyifli şeklide öğrenirsiniz….

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mumlar kutlamalarda, evlerde dekoratif amaçlı olarak kullanılan parafin maddesinden yapılmış malzemelerdir. Son zamanlarda kokulu mumlar, renkli mumlar piyasada…