Kivi Maskesiyle Cildinizi Yenileyin

 

Cilt bakımı konusunda etkili olması nedeniyle tercih edilmekte olan kivi maskeleri evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Özellikle cildinizde oluşan problemlere göre tercih edeceğiniz maskeler değişebilir. Doğru şekilde uygulama yapılması cilt üzerinde etkili olmasını sağlamaktadır. Kivi cildin beslenmesini ve oluşan problemlerin giderilmesini sağlayacak etkiye sahiptir. Bu nedenle hazırlanacak olan maskelerde kullanılmaktadır.

Kivi Halkaları

Kabuğunu soyduktan sonra kiviyi ince dilimler halinde hazırlayarak yüzünüze yerleştirebilirsiniz. 15 dakika bu şekilde hareketsiz yatmanız ve daha sonrasında cildinizi durularak temizlemeniz kivinin cildi güzelleştirme üzerindeki etkilerinden faydalanmanıza sağlar.

Kivi Suyu İle Cilt Bakımı

Cilt bakımınızı yapmak için kivi suyu kullanabileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Kabuklarını soyduktan sonra çatal ile kiviyi ezerek suyunu çıkartabilirsiniz. Almış olduğunuz suyu pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Birkaç dakika boyunca yapacağınız uygulama sayesinde kivi suyu ile cilt bakımı yapabilirsiniz.

Kivi Maskesi Hazırlama

Cildinizi güzelleştirmek ve bakımını yapmak için tercih edeceğiniz kivi maskesi özellikle cildin yenilenmesini ve daha pürüzsüz bir hale gelmesini sağlamaktadır. Düzenli şekilde uygulama yapılması cilt üzerinde istenilen etkilerin elde edilmesini sağlamaktadır. Uygulama için özellikle kivinin mevsiminde toplanması ve mevsiminde kullanılması gerekir. Doğal olması istediğiniz etkiyi elde etmeniz konusunda önemlidir.

İlk aşamada öncelikle kivinin kabuklarını soyarak işleme başlayabilirsiniz. Daha sonrasında çatal ile ezilmesi gerekir. Kiviyi ezerek hamur haline getirmeniz gerekmektedir. Kıvama gelebilmesi için içerisine kil eklenmektedir. Daha sonrasında tahta kaşık yardımıyla karıştırarak homojen hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı maske şeklinde cildinize uygulamanız gerekmektedir. İnce tabaka halinde yapacağınız uygulama sayesinde 10 dakika bekleyerek cildinizde kurmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında cildinizi ılık suyla durulayarak temizleyebilirsiniz. Bu sayede cildinizin beslenmesini ve sivilce problemlerine karşı korunmasını sağlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts