Konut Kredisi Faiz Oranları Tüm Bankalar

Konut kredisi çekmek isteyenler için tüm bankaların konut kredisi faiz oranlarını bilmek ve bu oranlar dâhilinde tercih yapmak oldukça önemlidir.

Konut kredisi faiz oranları tüm bankalar için değişiklik göstermektedir. Zaten bankalar yasalarca belirlenen sınırlar dâhilinde konut kredi faiz oranları da dahil tüm kredi çeşitlerinin oranlarının kendileri belirlemekte özgürdürler. Bu sebeple konut kredisi çekmek isteyenler için bu kredi imkanını sunan tüm bankaların faiz oranları, yapılan yasal kesintiler ve toplam geri ödeme miktarı gibi ayrıntılar doğrultusunda en uygun şartları taşıyan bankadan konut kredisi çekmeleri en doğru davranış şeklidir.

Bankalar özellikle ülkenin ekonomik durum, kredi ödemelerinin geri yapılma oranı ve olası riskleri kredi faiz politikalarının temelini oluşturmaktadır. Riski daha fazla gören banka faiz oranlarını yüksek tutarken daha iyimser olan bankalar ise daha düşük seviyede tutmaktadır. Tabi bankalar kredi oranlarının değiştirme haklarına sahip oldukları için bu oranları aşağı ya da yukarı yönde değiştirme hakkında sahip durumdadırlar.

2018 Yılı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankalar konut kredisi çekmek isteyen kişiler bankaların satın alınmak istenen konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerinin yüzde 80’i oranında kredi çekebileceklerini unutmamalıdırlar. Ve buna göre gerekli hesaplamaları ve planlamaları yapmalıdırlar.

Ülkemizdeki bankaların müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası 1.25, Halk Bank 1.27, Yapı Kredi Bankası 1.34, ING Bank 1.55, Garanti Bankası 1.41,  QNB Finansbank 1.46, Türkiye İş Bankası 1,27, Vakıfbank 1.27, Akbank 1.63, TEB 1.68, Alternatif Bank 1.43 şeklindedir. 100.000 TL bir ev kredisi ihtiyacında geri ödeme anlamında 120 ay vadede 1613 TL’lik oranı ile en avantajlı olan Ziraat Bankasının hizmetidir.

 

 

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts