Kolay Transfer Baskı Nasıl Yapılır?

Sizlere kolay transfer baskı nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmadan önce transfer hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Transfer özellikle ahşap boyama konusunda en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Kolay transfer tekniği sayesinde artık istediğiniz desenleri 5 dakika da harika objelere transfer edebileceksiniz. Kolay transfer genellikle peçete transfer olarak bilinmektedir.

Kolay Transfer

Genellikle bayanlar ev işinin yanı sıra kendilerine hobi olarak ahşalarla ilgilenmeyi seçerler. Biz de sizlere kolay olması açısından güzelce boyanan bir ahşap eşyanıza nasıl kolay transfer baskı yapılır bunu anlatacağız. Bunun için yapacaklarınız yazının devamındadır.

Kolay Transfer Uygulaması İçin Malzemeler

-İstenilen renkte akrilik boya ile boyanmış bir adet ahşap tepsi

-Kolay transfer kâğıdı

-Bir adet sünger

-Desenin içinde bulunan renklere akrilik boya

-İnce hatlar ve geçişler için ince bir fırça

Adım Adım Kolay Transfer Yapımı

İlk olarak akrilik boya ile boyanan ahşap tepsiyi alın. İçine transfer edeceğiniz desenin kenarında eğer boşluklar varsa dikkatlice bu boşlukları kesin. Çok ince bir şekilde kesmemeye özen gösterin. Sadece beyazlıkları ortadan kaldırmanız yeterli olacaktır.

Kolay transfer kâğıdının üst kısmında ince bir katman şeklinde jelâtin bulunmaktadır. Bunu transfer kâğıdından ayırınız.

Bu iş için genellikle beyaza boyanmış ahşaplar tercih edilmektedir. Transfer kâğıdını ahşabın iç kısmına uygulayın.

Jelâtinini çıkardığınız transfer kâğıdının ters taraftan yapıştırınız ki, şekil doğru bir şekilde çıksın. Hava kabarcıklarının oluşmaması ve desenin bozulmaması için bez ile kâğıdın üzerini yavaşça sıvayınız.

Jelâtinin alt kısmı yapışkanlı olduğu için size sorun çıkarmadan yapışacaktır. Bu sebeple tam ortalayarak tek hamlede yapıştırmanız gerekmektedir.

Daha sonra süngeri iyice ıslatın ve desen görünür bir hale gelene kadar ahşabın üzerinde gezdirin. Bunun için dairesel ve yavaş hareket etmeniz, desenin düzgün çıkması açısından önemlidir. Sünger su taşıracak kadar ıslak olmamasına dikkat edin. Aksi takdir de fazla su işinizi zorlaştıracaktır.

Islatma işleminiz bittikten sonra 1 dakika kadar bekleyin. Kuru bir bez yardımıyla tekrar transfer kâğıdı üzerinden geçirin. Ve son olarak kâğıdı yavaşça sökün. Desen istediğiniz gibi olmadıysa işlemi tekrar yapabilirsiniz. böyle en kolay transfer baskı yöntemi ile baskılarınızı yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts